Συμμετοχή στην εκδήλωση στο Μέγαρο Μουσικής προς τιμή του Πατριάρχη

Αντιπροσωπεία της συντακτικής ομάδας της σχολικής εφημερίδας του 1ου ΕΠΑ.Λ – ΠΡΟΤΥΠΟΥ ΕΠΑ.Λ. Περάματος με αφορμή τη συνέντευξη που είχε δημοσιεύσει στο 5ο φύλλο της του Παναγιότατου Πατριάρχη κ.κ. Βαρθολομαίου, παραβρέθηκε σε μία εκδήλωση προς τιμή του με αφορμή τη συμπλήρωση τριάντα χρόνων στον Πατριαρχικό θρόνο στο Μέγαρο Μουσικής, την Τετάρτη 24 Νοεμβρίου.

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους  η πρόεδρος της Δημοκρατίας, Κα Αικ. Σακελαροπούλου, ο πρωθυπουργός, Κος Κυρ. Μητσοτάκης, ο Αρχιεπίσκοπος Ελλάδος, Κος Ιερώνυμος και πλήθος αρχιερέων της Εκκλησίας της Ελλάδος και του Οικουμενικού Πατριαρχείου, κοινωνικών φορέων, πολιτικών, κληρικών και λαϊκών εκλεκτών προσκεκλημένων.

Η υπεύθυνη καθηγήτρια, Κα Φιλίππου και οι μαθητές της Χάρης Στασινός και Νικολέτα Τσιριγώτη ανταποκρινόμενοι στην προσωπική πρόσκληση που δέχτηκαν, παρακολούθησαν από κοντά την εκδήλωση και είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν από κοντά πολλούς προσκεκλημένους.