ΗΜΕΡΙΔΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 14/12/2022 ΣΤΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΤΟΥ ΠΕΠΑΛ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

"Την Τετάρτη 14.12.2022 πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία στο αμφιθέατρο του Πρότυπου / 1ου ΕΠΑΛ Περάματος η ημερίδα «Επαγγελματική Εκπαίδευση και Κατάρτιση: Καινοτόμες Δράσεις, Διεπιστημονικότητα  και  Διασύνδεση με την αγορά εργασίας». Στην Ημερίδα παραβρέθηκαν ο Γενικός Γραμματέας Επαγγελματικής Εκπαίδευσης, Κατάρτισης, Διά Βίου Μάθησης & Νεολαίας κ. Βούτσινος Γ. ο Προϊστάμενος Διεύθυνσης Επαγγελματικής Εκπαίδευσης κ. Καπουτσής Ιωάν., ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά κ. Αναστασόπουλος Δ., η Εθνική Συντονίστρια του Ευρωπαϊκού Έτους Νεολαίας κ. Πισλή Κ., πλήθος διευθυντών ΕΠΑΛ, ΕΚ, ΙΕΚ, εκπαιδευτικοί και παράγοντες της αγοράς."

To Πρότυπο ΕΠΑΛ Περάματος στην δημόσια τηλεόραση

Το Πρότυπο ΕΠΑΛ Περάματος στη Δημόσια τηλεόραση
Δείτε στο παρακάτω σύνδεσμο το ρεπορτάζ που έγινε  στο ΕΡΤ News από τη δημοσιογράφο Ελ. Κολύβα και αφορά τις δημόσιες Επαγγελματικές Σχολές Κατάρτισης, τη Μαθητεία και την Επαγγελματική Εκπαίδευση και Κατάρτιση.
Στο video γίνεται ειδικό αφιέρωμα στο σχολείο μας (λεπτό 5:55)

Δηλώσεις Υπουργού Παιδείας κ. Κεραμέως και Γενικού Γραμματέα ΕΕΚΔΒΜ & Ν κ. Βούτσινου στο ERTNEWS

Τι είναι το Ευρωπαϊκό Έτος Νεολαίας;

Κάνε τη φωνή σου να ακουστεί! Το 2022 είναι το Ευρωπαϊκό Έτος Νεολαίας, που αναδεικνύει τη σημασία της ευρωπαϊκής νεολαίας για την οικοδόμηση ενός καλύτερου μέλλοντος — πιο πράσινου, πιο περιεκτικού και ψηφιακού. Με πολλές ευκαιρίες για να μάθεις, να μοιραστείς το όραμά σου, να γνωρίσεις ανθρώπους και να συμμετάσχεις σε δραστηριότητες σε ολόκληρη την Ευρώπη, το Ευρωπαϊκό Έτος Νεολαίας είναι η στιγμή να προχωρήσουμε με εμπιστοσύνη και ελπίδα στη νέα εποχή μετά την πανδημία.

Συνδέσμος