Ειδικές θεματικές δραστηριότητες σχολικής περιόδου 2012 - 2013

ΕΠΙΒΛΕΠΟΝΤΕΣ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ

ΘΕΜΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑΣ

ΒΠ1 Υγείας πρόνοιας

ΣΚΛΗΒΑ ΕΛ. ? ΜΠΑΡΔΟΥΝΙΩΤΗΣ ΣΤ.

ΠΡΟΤΥΠΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΚΑΙ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΥΠΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ

ΒΠ2 Υγείας πρόνοιας

ΣΟΥΣΑΝΙΔΟΥ Σ. ? ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Σ.

ΠΡΟΤΥΠΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΚΑΙ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΥΠΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ

ΒΠ1  Πληροφορικής

ΣΜΥΡΟΣ Δ. ? ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ Ν.

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΕΙΚΟΝΙΚΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ

ΒΠ2 Πληροφορικής

ΜΠΑΡΔΟΥΝΙΩΤΗΣ Σ. ? ΛΙΒΑΝΙΔΗΣ Γ.

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΕΙΚΟΝΙΚΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ

ΒΜ1 Μηχανολόγων

ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΑΝ. ? ΛΙΒΑΝΙΔΗΣ Γ.

CNC - ΕΡΓΑΛΕΙΟΜΗΧΑΝΕΣ

ΒΜ2 Μηχανολόγων

ΜΠΕΤΙΝΗ ΑΘ. ? ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ Γ.

ΜΕΛΕΤΗ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ

ΒΟΧ Οχημάτων

ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΑΝ. ? ΛΙΒΑΝΙΔΗΣ Γ.

ΣΤΡΟΒΙΛΟΣΥΜΠΙΕΣΤΕΣ

ΒΟΙΚ Οικονομίας και Διοικητικών Υπηρεσιών

ΠΡΟΓΟΥΛΑΚΗΣ Γ. ? ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Σ.

ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΑΝΙΣΟΤΗΤΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΥ 2010

ΒΗλ Ηλεκτρολόγοι

ΚΑΡΤΕΡΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ

ΦΩΤΟΒΟΛΤΑΙΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ

ΒΗΝ Ηλεκτρονικοί

ΜΑΛΤΕΖΟΣ Ι. -  ΚΟΤΣΙΦΑΚΟΣ Δ.

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΟΥ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΚΩΔΙΚΑ

Ειδικές θεματικές δραστηριότητες της σχολικής περιόδου 2013 - 2014

Τομέας: Υπαλλήλων Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών

"Μόλυνση του περιβάλλοντος: Οικονομικές συνέπειες"

επιβλέποντες εκπαιδευτικοί: Προγουλάκης Γ. - Γούση Β.

Τομέας: Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων και Δικτύων (Ηλεκτρονικοί)

"Δημιουργικές εφαρμογές ηλεκτρονικών τεχνολογιών

ανοιχτού κώδικα, Arduino και Rusberry Pi"

επιβλέποντες εκπαιδευτικοί: Νίκας Α. - Μαλτέζος Ι.

Τομέας: Μηχανικών και Ηλεκτρολογικών Συστημάτων Αυτοκινήτου

"Μηχανικός υπερσυμπιεστής (Kompressor)"

επιβλέποντες εκπαιδευτικοί: Καμπούρης Α. - Σμύρος Δ.

Τομέας:  Μηχανολογικών Εγκαταστάσεων και Κατασκευών

Το μέλλον της ρομποτικής.

Η αξιοποίηση του  Lego mindstorms NXT 709797

στην διδακτική της ρομποτικής

επιβλέποντες εκπαιδευτικοί: Βαρβαρέσος Χ. - Μπαρδουνιώτης Σ.

Τομέας:  Ηλεκτρολογικών Εγκαταστάσεων

Ιστορία και οι τεχνικές ρευματοδότησης της περιοχής Πέραμα - Ικόνιο.

"Από την παροχή του ρεύματος στην αρχή του 20ου αιώνα

μέχρι τις διακοπές ρευματοδότησης των ημερών μας".

Επιβλέποντες καθηγητές: Κοτσιφάκος Δ. - Σιάφης Β.

Τομέας: Υποστήριξης Συστημάτων, Εφαρμογών και Δικτύων Η/Υ (1ο τμήμα)

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ

επιβλέποντες εκπαιδευτικοί: Χατζηκωνσταντής Ν. - Σμύρος Δ.

Τομέας: Υποστήριξης Συστημάτων, Εφαρμογών και Δικτύων Η/Υ (2ο τμήμα)

ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ Η/Υ ΜΕΣΩ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ

επιβλέποντες εκπαιδευτικοί: Μπαρδουνιώτης Σ. - Τσούμα Ι.

Today: Ιουλ 20, 2018

Αγαπητοί μαθητές και αγαπητές μαθήτριες, όπως προβλέπεται από τη νομοθεσία, όλοι οι υποψήφιοι για συμμετοχή στις Πανελλαδικές εξετάσεις του 2018 των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ), για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, πρέπει να υποβάλουν στο Λύκειό τους Αίτηση-Δήλωση υποψηφιότητας συμμετοχής στις εξετάσεις αυτές.

Η προθεσμία ορίζεται από την Παρασκευή 16 ως και την Πέμπτη 29 Μαρτίου για όλους τους υποψηφίους που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις Πανελλαδικές εξετάσεις των των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ). Επισημαίνεται ότι η ανωτέρω προθεσμία είναι αποκλειστική και μετά την παρέλευσή της δεν γίνεται δεκτή καμία Αίτηση-Δήλωση.

16-03-18 Υποβολή Αίτησης – Δήλωσης των υποψήφιων για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΕΠΑΛ έτους 2018

Όπως προβλέπεται από τη νομοθεσία, όλοι οι υποψήφιοι για συμμετοχή στις Πανελλαδικές εξετάσεις του 2018 των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ), για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, πρέπει να υποβάλουν στο Λύκειό τους Αίτηση-Δήλωση υποψηφιότητας συμμετοχής στις εξετάσεις αυτές.

Η προθεσμία ορίζεται από την Παρασκευή 16 ως και την Πέμπτη 29 Μαρτίου για όλους τους υποψηφίους που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις Πανελλαδικές εξετάσεις των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ). Επισημαίνεται ότι η ανωτέρω προθεσμία είναι αποκλειστική και μετά την παρέλευσή της δεν γίνεται δεκτή καμία Αίτηση-Δήλωση.

Ο υποψήφιος μπορεί να προμηθεύεται την Αίτηση – Δήλωση που αναλογεί στην περίπτωσή του είτε από το διαδίκτυο, είτε από το Λύκειό του. Στη συνέχεια  θα συμπληρώνει την Αίτηση - Δήλωση σύμφωνα με τις οδηγίες που αναγράφονται στο έντυπο και θα προσέρχεται στο Λύκειό του, για την οριστική ηλεκτρονική υποβολή της. Στην επίσημη ιστοσελίδα του Υπουργείου Παιδείαςwww.minedu.gov.gr, στο σύνδεσμο ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ, αναρτώνται τα κατά περίπτωση υποδείγματα της Αίτησης-Δήλωσης και οι σχετικές εγκύκλιοι που περιγράφουν πλήρως τη διαδικασία και τα αναλυτικά δικαιολογητικά για κάθε κατηγορία υποψηφίου (ΕΠΑΛ, μαθητής ή απόφοιτος).