Υποδειγματικές εργασίες μαθητών.

Σχολική περίοδο 2013 - 2014

Κατασκευή των μαθητών της Β΄ Τάξης Ηλεκτρονικών του 1ου ΕΠΑΛ

Περάματος. Αφορά ένα αυτοκινούμενο όχημα με μικροεπεξεργαστή

(πλατφόρμα Arduino) και τηλεχειρισμό από Android κινητό μέσω Bluetooth.

Πρόγραμμα θαλάσσιας ρομποτικής: Hydrobot: "Πρωτέας Ι"

του Ηλεκτρονικού Τομέα 1ου ΕΠΑΛ Περάματος -- 7ου ΣΕΚ Πειραιά.

Το Ίδρυμα Ευγενίδου, σε συνεργασία με το εργαστήριο Sea Grant

του Τεχνολογικού Ινστιτούτου Μασαχουσέτης (MIT),

φέρνει στην Ελλάδα το Hydrobot, ένα πρόγραμμα θαλάσσιας ρομποτικής www.preventforschools.org

βασισμένο στο SeaPerch.

Σχολική περίοδο 2012-1013

Εργασία των μαθητών Πληροφορικής

για το μάθημα των Ειδικών Θεματικών Δραστηριοτήτων.

"Αναλύοντας τα χαρακτηριστικά της μητρικής πλακέτας".

Εργασία του μαθητή Αντώνη Καββαδία (τoμέας Ηλεκτρονικής)

για το μάθημα των Ειδικών Θεματικών Δραστηριοτήτων.

Today: Δεκ 10, 2018