Μήνυμα Διευθυντή 1ου ΕΠΑΛ Περάματος για τη νέα σχολική χρονιά

το σχολείο μας, το 1ο ΕΠΑΛ Περάματος,  θα δηλώνει την παρουσία του δυναμικά σε όλα τα επίπεδα:
εκπαιδευτικά, παιδαγωγικά, πολιτιστικά.

να αναδεικνύουμε το σχολείο μας με δράσεις, όπως την σχολική εφημερίδα μας,
τον θεσμό της Ψυχολόγου και του «Συμβούλου Καθηγητή», τα ευρωπαϊκά προγράμματα Erasmus+,
τις εκπαιδευτικές επισκέψεις, τον θεσμό της Μαθητείας.

Προχωράμε με αισιοδοξία, προχωράμε ενωμένοι,
προχωράμε με αλληλεγγύη και αδελφοσύνη, προχωράμε μπροστά!!

Σε μια τόσο δύσκολη συγκυρία όπου η κοινωνία μας βάλλεται από τον ύπουλο COVID 19 και όχι μόνο, το σχολείο μας, το 1ο ΕΠΑΛ Περάματος, θα δηλώνει την παρουσία του δυναμικά σε όλα τα επίπεδα: εκπαιδευτικά, παιδαγωγικά, πολιτιστικά.

Θα «Μαθαίνουμε Ασφαλείς» φορώντας μάσκα στους χώρους του σχολείου, αλλά και θα συνεχίσουμε την προσπάθεια να αναδεικνύουμε το σχολείο μας με δράσεις, όπως την σχολική εφημερίδα μας, τον θεσμό της  Ψυχολόγου και του «Συμβούλου Καθηγητή», τα ευρωπαϊκά προγράμματα Erasmus+,  τις εκπαιδευτικές επισκέψεις, τον θεσμό της Μαθητείας.

Προχωράμε με αισιοδοξία, προχωράμε ενωμένοι, προχωράμε με αλληλεγγύη και αδελφοσύνη, προχωράμε μπροστά!!