Ενισχυτικό Φροντιστήριο (Δήμος Περάματος)

Αναδημοσιεύουμε στην ιστοσελίδα μας το μύνημα της Αντιδημάρχου κυρίας Καζάκου Μαργαρίτας

"ΣΤΗΝ ΜΟΡΦΩΣΗ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ"

Αγαπητοί Δ/ντές και Αγαπητές Δ/ντριες των σχολειών της πόλη μας,
Όπως ανέφερα και σαν θέμα του παρόντος εγγράφου μου, θεωρώ "'Ολοι έχουν δικαίωμα στην μόρφωση"! Και σαφώς καμία αντίξοη συνθήκη, όποια και αν είναι αυτή, δεν μπορεί να στερήσει την μόρφωση από κανέναν, ειδικά αν πρόκειται για παιδιά.
Λαμβάνοντας υπόψη μου το ήδη βεβαρημένο σας πρόγραμμα, τις πολύπλευρες ασχολίες σας αλλά και την θέλησή σας να διεκπεραιώνετε με τον αρτιότερο τρόπο τα καθήκοντά σας, επικαλούμαι την ευαισθησία και την αγάπη σας προς τα παιδιά και σας καλώ να υλοποιήσουμε ένα "ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ", για όλα εκείνα τα παιδιά, που πραγματικά το έχουν ανάγκη.
Όσο πιο πολλοί συγκεντρωθούμε, τόσο πιο εύκολο θα είναι...
Μία ώρα από τον καθένα, θα δημιουργήσει ένα ικανότατο αριθμό ωρών διδασκαλίας, οι οποίες θα γίνουν τα κομμάτια στο παζλ, που λέγεται "ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ" και αυτό θα είναι ένα βασικότατο όπλο για να πάει τα παιδιά μας παρακάτω... ή μάλλον "παραπάνω"... στα ανώτερα...!!!
Παρακαλώ θερμά, τυπώστε και αναρτήστε το παρόν στον πίνακα ανακοινώσεων των διδασκόντων αλλά ενημερώστε τους και προσωπικά...!!!
Οι εθελοντές δάσκαλοι/ες, καθηγητές/τριες που θα θελήσουν να βοηθήσουν σε αυτή την κοινή μας προσπάθεια, παρακαλώ ας επικοινωνήσουν μαζί μας στα τηλέφωνα 210 4092300210 4092290 έως την Παρασκευή 7 Οκτωβρίου 2017.
Σας ευχαριστώ από καρδιάς
Καζάκου Μαργαρίτα
Αντιδήμαρχος Παιδείας, Πολιτισμού, Αθλητισμού & Νεολαίας και Προσχολικής Αγωγής

Today: Νοε 18, 2017

Στο portal για την ΜΑΘΗΤΈΙΑ, αναρτήθηκαν οι Εγκεκριμένοι Πίνακες Επιλογής Μαθητευόμενων ανά Ειδικότητα. (Υπερσύνδεσμος από τα "ΝΕΑ των ΕΠΑΛ", κάτω δεξιά).

16/10/2017

Στο portal για την ΜΑΘΗΤΕΙΑ, αναρτήθηκαν οι Εγκεκριμένοι Πίνακες Επιλογής Μαθητευόμενων ανά Ειδικότητα.

Ξεκινούν νέα τμήματα στο Μεταλυκειακό  Έτος-Τάξη Μαθητείας  των ΕΠΑΛ

Η επίσημη σελίδα του Υπουργείου για την Επαγγελματική Εκπαίδευση

Θέματα που αφορούν τις μαθήτριες και τους μαθητές της Επαγγελματικής Εκπαίδευσης

Θεσμικό Πλαίσιο