Βραβεύσεις μαθητών - μαθητριών 2017 - 2018

Στα πλαίσια του προγράμματος "Η μεγάλη στιγμή για την Παιδεία" η τράπεζα Eurobank απένειμε στο 1ο Επαγγελματικό Λύκειο Περάματος, από το οποίο αποφοίτησε αριστούχα μαθήτρια με το ψηλότερο αριθμό μορίων στις Πανελλαδικές Εξετάσεις στην Εκπαιδευτική Περιφέρεια Πειραιά για την σχολική περίοδο 2017-2018 τιμητική πλακέτα.

Η εκδήλωση βραβεύσεων πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 5 Δεκεμβρίου 2018 στις 18.30 στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών  όπου βραβεύτηκαν 327 αριστούχοι από σχολεία των Νομών Αττικής, Βοιωτίας, Εύβοιας και Φωκίδας.

Στην ίδια εκδήλωση βραβεύτηκαν  και 34 απόφοιτοι Λυκείων των νομών Δωδεκανήσου, Κυκλάδων, Λέσβου, Σάμου και Χίου που φοιτούν σε Πανεπιστήμια της Αθήνας. Ο όμιλος Eurobank έχει επιλέξει να εστιάσει την κοινωνική του δράση σε τομείς που συνδέονται με τη νέα γενιά και τις προσπάθειές της για μάθηση και διάκριση και συγκεκριμένα στους τομείς της Παιδείας, της Κοινωνικής Αλληλεγγύης, της Καινοτομίας και της Νεανικής Επιχειρηματικότητας.