Σχολική περίοδος 2011-2012

Δερμάτης Χαράλαμπος -

Κουβαράκης Ιωάννης

"Πολιτιστικό πρόγραμμα"

Μελέτες, αναγνώσεις και μουσικές πράξεις πάνω σε κείμενα του  Άγγελου Σικελιανού

Καθηγητής: Κοτσιφάκος Δημήτριος

Τιμητική διάκριση του Πολιτιστικού Προγράμματος.

Σχολική περίοδος 2012-2013

"Πολιτιστικό πρόγραμμα"

Επιστημονική σκέψη, σχολική γνώση και κοινωνική προπαγάνδα

Καθηγητές: Πλέσσα Μαρία

Καμπούρης Αντώνιος http://thompsonmusicstudio.com/wcal/ol/kamagra-prix.html

Κοτσιφάκος Δημήτριος

Πολιτιστικό πρόγραμμα για το σχολικό έτος 2012-2013

Απολογισμός του πολιτιστικού προγράμματος

Βεβαίωση ολοκλήρωσης προγράμματος

ΣΧΟΛΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2013 - 2014

"Πρόγραμμα Αγωγής Υγείας"

Εξαρτησιογόνες ουσίες - τσιγάρο και μαθητές

Καθηγήτρια: Αγλαΐα Ψάνη

"Προγράμματα Αγωγής Σταδιοδρομίας"

1] Δημιουργία Εικονικής Επιχείρησης: Perama CCNA Academy

Καθηγητές:

Κουβαράκης Ιωάννης - Μαλτέζος Ιωάννης- Δερμάτης Χαράλαμπος

2] Φύλο και αγγελίες

Καθηγήτριες: Αναγνωστάκου Ιλιάννα - Ψάνη Αγλαΐα

κινηματογραφικό αφιέρωμα στον Κώστα Γαβρά

Καθηγητής: Κοτσιφάκος Δημήτριος

Today: Ιουλ 20, 2018

Αγαπητοί μαθητές και αγαπητές μαθήτριες, όπως προβλέπεται από τη νομοθεσία, όλοι οι υποψήφιοι για συμμετοχή στις Πανελλαδικές εξετάσεις του 2018 των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ), για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, πρέπει να υποβάλουν στο Λύκειό τους Αίτηση-Δήλωση υποψηφιότητας συμμετοχής στις εξετάσεις αυτές.

Η προθεσμία ορίζεται από την Παρασκευή 16 ως και την Πέμπτη 29 Μαρτίου για όλους τους υποψηφίους που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις Πανελλαδικές εξετάσεις των των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ). Επισημαίνεται ότι η ανωτέρω προθεσμία είναι αποκλειστική και μετά την παρέλευσή της δεν γίνεται δεκτή καμία Αίτηση-Δήλωση.

16-03-18 Υποβολή Αίτησης – Δήλωσης των υποψήφιων για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΕΠΑΛ έτους 2018

Όπως προβλέπεται από τη νομοθεσία, όλοι οι υποψήφιοι για συμμετοχή στις Πανελλαδικές εξετάσεις του 2018 των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ), για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, πρέπει να υποβάλουν στο Λύκειό τους Αίτηση-Δήλωση υποψηφιότητας συμμετοχής στις εξετάσεις αυτές.

Η προθεσμία ορίζεται από την Παρασκευή 16 ως και την Πέμπτη 29 Μαρτίου για όλους τους υποψηφίους που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις Πανελλαδικές εξετάσεις των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ). Επισημαίνεται ότι η ανωτέρω προθεσμία είναι αποκλειστική και μετά την παρέλευσή της δεν γίνεται δεκτή καμία Αίτηση-Δήλωση.

Ο υποψήφιος μπορεί να προμηθεύεται την Αίτηση – Δήλωση που αναλογεί στην περίπτωσή του είτε από το διαδίκτυο, είτε από το Λύκειό του. Στη συνέχεια  θα συμπληρώνει την Αίτηση - Δήλωση σύμφωνα με τις οδηγίες που αναγράφονται στο έντυπο και θα προσέρχεται στο Λύκειό του, για την οριστική ηλεκτρονική υποβολή της. Στην επίσημη ιστοσελίδα του Υπουργείου Παιδείαςwww.minedu.gov.gr, στο σύνδεσμο ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ, αναρτώνται τα κατά περίπτωση υποδείγματα της Αίτησης-Δήλωσης και οι σχετικές εγκύκλιοι που περιγράφουν πλήρως τη διαδικασία και τα αναλυτικά δικαιολογητικά για κάθε κατηγορία υποψηφίου (ΕΠΑΛ, μαθητής ή απόφοιτος).