Στις ιστοσελίδες μας μπορείτε να ενημερωθείτε για τις εκδηλώσεις του σχολείου αλλά και το εκπαιδευτικό έργο των καθηγητριών και των καθηγητών μας. Παράλληλα, θα υπάρχει συνεχής ενημέρωση για τις δραστηριότητες και την καθημερινότητα των μαθητών.

Επίσης, αναρτώνται ανακοινώσεις, χρήσιμες πληροφορίες για τους τομείς, τις ειδικότητες και τα προγράμματα Μαθητειας (4ο Μεταλυκειακό έτος αποφοίτων) που είναι ενεργά, καθώς και για  τις επιτυχίες και τις προοπτικές των αποφοίτων μας.

Όσοι γονείς και κηδεμόνες επιθυμούν μπορούν να λαμβάνουν μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, νέα για τις αναρτήσεις της ιστοσελίδας μας.

Το σχολείο μας υποστηρίζεται εργαστηριακά από το 7ο Ε.Κ. Πειραιά

Εδώ θα βρείτε λεπτομέρειες και πληροφορίες για

τη λειτουργία Τομέων και  Ειδικοτήτων.

Το σχολείο μας υποστηρίζει πρακτικές ασκήσεις σχολικής ψυχολογίας Τριτοβάθμιων  Ιδρυμάτων

διαφόρων τομέων όπως του Τομέα Ψυχολογίας

(τμήμα Φιλοσοφίας, Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας)

του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου,

τόσο σε Προπτυχιακό, όσο και σε Μεταπτυχιακό επίπεδο.

*Το σχολείο μας επίσης συμμετέχει στο δίκτυο

Πρακτικής Άσκησης Διδασκαλίας (Π.Α.Δ.)

των παιδαγωγικών τμημάτων της Α.Σ.ΠΑΙ.ΤΕ.*

Η πρόσβαση στο σχολείο με τα μέσα μαζικής μεταφοράς:

- Γραμμή 843 ΠΕΙΡΑΙΑΣ - ΠΕΡΑΜΑ από Σταθμό ΗΣΑΠ Πειραιά,

Γραμμή Γ18 ΟΜΟΝΟΙΑ-ΠΕΡΑΜΑ (ΜΕΣΩ ΓΡΗΓ.ΛΑΜΠΡΑΚΗ)

- Γραμμή Β18 ΟΜΟΝΟΙΑ-ΠΕΡΑΜΑ (ΜΕΣΩ ΠΕΤΡΟΥ ΡΑΛΛΗ)

(στάση ΕΠΑ.Λ.)

Προβολή  χάρτη