Σχολική περίοδος 2011 - 2012

Διδακτική επίσκεψη - μετακίνηση των τμημάτων ΒΠ1, ΒΠ2, ΓΠ1 και ΓΠ2 του Τομέα Πληροφορικής την Πέμπτη 5-4-2012 στο ΚΕΠΑΘ-ΜΑ της ΥΠΑ στο Ελληνικό (πρώην αεροδρόμιο).

Θα μετακινηθούν συνολικά 37 μαθητές με τους συνοδούς καθηγητές τους.

Προσφορές τμών για πούλμαν

(Μετακίνηση Πέραμα - Ελληνικό και αντίστροφα)

Αναχώρηση : 08:15  -  Επιστροφή : 14:00

1. Τουριστικές Επιχειρήσεις Οδικών Μεταφορών Καρπούζης Κωνσταντίνος 100? + ΦΠΑ 13%

2. ΥΙΟΙ Κ. ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΑΒΕΤΕ 140? + ΦΠΑ 13%

3. KACAYIAS 180? + ΦΠΑ 13%

Αναλυτικές προσφορές σε pdf

Σχολική περίοδο 2013 - 2014  http://c...er-active/

Διδακτική επίσκεψη τμημάτων Ηλεκτρονικής  και Ηλεκτρολογίας

την Τετάρτη 27 Νοεμβρίου στο σχηματάρι Βοιωτίας (Εταιρεία 3Ε).

Ώρα αναχώρησης: 8.20 - Ώρα επιστροφής: 14.00

(Μετακίνηση Πέραμα - Σχηματάρι Βοιωτίας και επιστροφή).

Προσφορές τιμών για πούλμαν (σε pdf)

1. GR TOURS S.A  240 Euro (Μεικτά)

2. Thiamis tours  290 Euro (Μεικτά)

3. KYRIAKAKIS TOURS 189 Euro (Μεικτά)

4. ONAR travel  160 Euro + ΦΠΑ 13%

Απόφαση επιτροπής.

Today: Μαϊ 24, 2018

Αγαπητοί μαθητές και αγαπητές μαθήτριες, όπως προβλέπεται από τη νομοθεσία, όλοι οι υποψήφιοι για συμμετοχή στις Πανελλαδικές εξετάσεις του 2018 των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ), για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, πρέπει να υποβάλουν στο Λύκειό τους Αίτηση-Δήλωση υποψηφιότητας συμμετοχής στις εξετάσεις αυτές.

Η προθεσμία ορίζεται από την Παρασκευή 16 ως και την Πέμπτη 29 Μαρτίου για όλους τους υποψηφίους που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις Πανελλαδικές εξετάσεις των των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ). Επισημαίνεται ότι η ανωτέρω προθεσμία είναι αποκλειστική και μετά την παρέλευσή της δεν γίνεται δεκτή καμία Αίτηση-Δήλωση.

16-03-18 Υποβολή Αίτησης – Δήλωσης των υποψήφιων για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΕΠΑΛ έτους 2018

Όπως προβλέπεται από τη νομοθεσία, όλοι οι υποψήφιοι για συμμετοχή στις Πανελλαδικές εξετάσεις του 2018 των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ), για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, πρέπει να υποβάλουν στο Λύκειό τους Αίτηση-Δήλωση υποψηφιότητας συμμετοχής στις εξετάσεις αυτές.

Η προθεσμία ορίζεται από την Παρασκευή 16 ως και την Πέμπτη 29 Μαρτίου για όλους τους υποψηφίους που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις Πανελλαδικές εξετάσεις των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ). Επισημαίνεται ότι η ανωτέρω προθεσμία είναι αποκλειστική και μετά την παρέλευσή της δεν γίνεται δεκτή καμία Αίτηση-Δήλωση.

Ο υποψήφιος μπορεί να προμηθεύεται την Αίτηση – Δήλωση που αναλογεί στην περίπτωσή του είτε από το διαδίκτυο, είτε από το Λύκειό του. Στη συνέχεια  θα συμπληρώνει την Αίτηση - Δήλωση σύμφωνα με τις οδηγίες που αναγράφονται στο έντυπο και θα προσέρχεται στο Λύκειό του, για την οριστική ηλεκτρονική υποβολή της. Στην επίσημη ιστοσελίδα του Υπουργείου Παιδείαςwww.minedu.gov.gr, στο σύνδεσμο ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ, αναρτώνται τα κατά περίπτωση υποδείγματα της Αίτησης-Δήλωσης και οι σχετικές εγκύκλιοι που περιγράφουν πλήρως τη διαδικασία και τα αναλυτικά δικαιολογητικά για κάθε κατηγορία υποψηφίου (ΕΠΑΛ, μαθητής ή απόφοιτος).